جدید ترین های بورس


در ابتدا باید عرض کنم که اگر قرار باشد نگاه واقع بینانه ای به رکود تورمی سال ۹۸ داشته باشیم، می بایست باور اینکه بتوانیم با هر موج تورمی، همانند پاییز سال ۹۷ بفروشیم را از ذهن خود دور کنیم.
چرا که مصرف کننده وقتی که در سال ۹۸ بنا به شرایط اقتصادی، از لحاظ عایدی شدیدا به مشکلاتی بر می خورد، رفتارهای جدیدی از خود نشان می دهد، که این رفتار ها را بارها در مقالات و ویدئو ها بررسی کرده ایم. حال می خواهیم به یک دسته دیگر از این واکنش ها اشاره کنیم. آن هم این است که مصرف کننده با هر سطح مالی وقتی که در شرایط اقتصادی بدی قرار می گیرد، نیاز های خود را مجددا دسته بندی می کند.

او اینبار نیازهای خود در ۴ دسته قرار می دهد:

  • – ضروری : نیازهای ضروری همچون غذا و درمان پس در این دسته به خرید با صرفه جویی ادامه می دهد.
  • – غیر ضروری : هر آنچیزی که در شرایط اقتصادی بد میتوان آن را به تاخیر انداخت.
  • – دلیل تراشی : بنا به دلایل لحظه ای، نیازش را یا به تاخیر می اندازد یا به دسته چهارم منتقل می کند.
  • – ترک کردنی : آن دسته از نیاز هایی که هیچ دلیلی برای صرف هزینه ندارند.

مشاهدات بنده نشان داده اغلب صاحبان کسب و کار گمان می کنند که شغل آن ها جز ضروریات است در صورتی که ضروری بودن یا نبودن را ما مشخص نمی کنیم، بلکه کف بازار، محیط کسب و کار و خانوار با درامد متوسط است که این ضروریت را مشخص می کند.
وقتی مصرف کننده نیازهایش را مجددا دسته بندی می کند محصول بسیاری از مشاغل در ۳ دسته پایینی نیازهایش قرار می گیرند. فلذا این مشاغل در سال ۹۸ با کاهش فروش مواجه خواهند شد.
برای پیشگیری از کاهش چشمگیر فروش بهتر است که از همین رفت و آمدهای بازار عید استفاده شود، و اطلاعاتی نظیر مشخصات هویتی، سبک و سلیقه خرید، نیاز ها، حساسیت ها و … از مشتریان جمع آوری شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 7 =