ار بورس چه می دانید

دوران رکود تورمیطی آمار منتشره توسط مرکز آمار تورم منتهی به اردیبهشت ماه سال ۹۸ بیش از ۳۰% می باشد. از طرفی شاخص بهای مصرف هم نسبت به اردیبهش سال ۹۷، ۵۲ واحد افزایش پیدا کرده است. این به زبان ساده یعنی اگر یک فرد برای خرید سبد خانوار در اردیبهشت ۹۷ می بایست ۱ میلیون تومان هزینه کند اکنون باید ۱ میلیون و ۵۲۰ هزار تومان هزینه کند. از آنجا که متاسفانه به اندازه ای که تورم افزایش پیدا کرده درآمد افزایش پیدا نکرده است فلذا از دید دیگری می توان به شاخص بهای مصرف کرد که متاسفانه سفره ایرانی ها نسبت به بهار ۹۷ تقریبا ۵۰% کوچک تر شده است.

در شرایطی که رکود تورمی بوده و شاخص بهای مصرف این اطلاعات را به ما می دهد به نظر شما چه چیزی برای مصرف کننده مهم تر است؟ بسته بندی یا قیمت؟ تبلیغات رنگارنگ یا قیمت کمتر؟ کیفیت بسیار بالا و قیمت بالا یا کیفیت متوسط و قیمت پایین؟
فکر می کنم من و شما هم نظر باشیم قیمت از همه موارد مهم تر است. درزمانی که شرایط اقتصادی عادی است نمی توان گفت قیمت مهم نیست اما در دوارن رکود تورمی می توان گفت قیمت مهم تر از سایر موارد است. از این رو یکی از موثر ترین استراتژی هایی که می تواند به افزایش فروش بنگاه های اقتصادی کمک کند، اصلاح قیمت و اجرای تاکتیک ها و استراتژی های قیمت گذاری مناسب است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 5 =